Moğolistan Bu Kış Mevsimini Sevinçle Karşılayacak | AYV
kış acil yardım moğolistan

Moğolistan Bu Kış Mevsimini Sevinçle Karşılayacak

Saygıdeğer Bağışçılarımız,

Bildiğiniz gibi kış mevsimi gelmeden hanelere umut olmak için her sene yürüttüğümüz Kış Acil Yardım projesini bu yıl da harekete geçirdik. Pakistan, Bangladeş, Türkiye, Afganistan, Lübnan ve Moğolistan gibi pek çok ülkede yürütmekte olduğumuz Kış Acil Yardım projesinden her geçen gün iç ısıtan kareler gelmeye devam ediyor.

Son olarak Moğolistan’a ulaşan acil yardım kapsamında; 100 ton kömür dağıtımı, 50 çocuğa kıyafet/battaniye yardımı ve 50 ton un yardımında bulunduk. Gittiğimiz her hanede, ulaştığımız her ailenin yüzünde açan sıcacık gülümsemeler görülmeye değerdi. Moğolistanlı ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz kıymetli bağışçılarımızın destekleriyle bu kışı sevinçle karşılayacak ve sıcacık yuvalarında geçirecekler.

Kampanyamıza katılarak kendilerinden binlerce kilometre ötedeki kardeşlerini gözeten tüm bağışçılarımıza canı gönülden teşekkür ederiz. Sayenizde dünyanın dört bir yanında kış mevsiminde kış güneşi doğacak. İnşallah mazlum coğrafyalarda kardeşlerimiz hem ısınacak hem karınları ısınacak.

Yüce Rabbimiz (c.c) Bakara Suresi’nin 148. Ayetinde: “Herkesin yöneldiği bir yön vardır. Haydi, hep hayırlara koşun, yarışın! Nerede olsanız Allah hepinizi biraraya getirir. Şüphesiz, Allah’ın gücü herşeye hakkıyla yeter.” Demiş ve bizleri her daim hayırda yarışmaya, ihtiyaç sahiplerinin yardımında olmaya yönlendirmiştir.

Kış Acil Yardım projemiz, komşusu üşürken kendi sıcacık yuvasında huzurla oturmak yerine rızkından mazlumların da payını ayırmak isteyen bağışçılarımız için biçilmiş kaftandır. Birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyacımız olan bu çağda, yardımlaşma ve dayanışma ile kardeşlik bilincini ayakta tutmak için projelerimize katkılarınızı bekleriz.

Related Posts