Kurban Projesi: Kurbanlık Bağış 2022 Fiyatları ve Bağış | AYV
Afrika kurban bağışı dağıtımı

Kurban Projesi Kampanyası 2022

Kurban Bayramı yaklaşırken pek çok bağışçımız kurban bağışı yapmak veya kurbanlık bağış 2022 fiyatları hakkında bilgi almak için vakfımız ile iletişime geçmeye başladı. Bu yıl da mazlum hanelerin bayramlarına bayram sevinci katmak için koşturacağımızı iftiharla duyuruyor ve dünyanın en uzak köşelerinde yüzlere gülümseme olması için kurbanlık emanetlerinize talip olduğumuzu memnuniyetle belirtiyoruz. Kurban projesi kapsamında hazırladığımız detaylı içeriği inceleyerek kampanyamız ile ilgili varsa aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Kurban Bayramı Ne Zaman 2022

Bu yıl bayram arifesi 19 Temmuz’a denk geliyor. 2022 Kurban Bayramı tarihi ise 20 Temmuz’da başlayacak ve 23 Temmuz Cuma gününde sona erecek. Küresel Covid-19 Pandemisi devam ediyor olsa da Dünya’nın dört bir yanında Müslümanlar ibadet aşkı ve neşe ile kurbanlarını Rabbimize adayacaklar. Temennimiz odur ki kesilen her kurbanda boynu bükük anne babaların, yetimlerin, kimsesiz yaşlıların ve tüm mazlumların da payı olsun. Ve yine temenni ederiz ki Avrupa Yardım Vakfı olarak hayra açılan kapınız olalım ve yüzlerdeki gülümsemede bizlerin de payı olsun.

“Bu Kurban Yardımlarınla İyiliğe Uzan”

2020 yılından beri tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs salgını, hijyen ve mesafe koşulları açısından sosyal yaşamda pek çok çekinceler yaşamamıza neden oldu. Ayrıca bizlerin evlerde daha fazla vakit geçirmesine, çalışan kimselerin uzaktan çalışmasına, esnafların ve zanaatkarların ise dönem dönem kepenk indirmesine yol açtı. Tüm bu sebepler müşkül durumda olanın çok daha ihtiyaçlı hale gelmesi ile sonuçlandı. Mesleklerini icra ederken kıt kanaat geçinen kardeşlerimizin pek çoğu ise müşkül duruma düştü. Kurban bağışı işte tam da bu noktada 2021 yılında apayrı bir anlam kazandı.

Bu yıl da her zaman olduğu gibi Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar’da kurbanlık bağış emanetlerinizi hanelere dağıtacağız. Ancak bu yıl hayırda bulunmamız ve sahip çıkmamız gereken kardeşlerimizin sayısı geçtiğimiz yıla göre oldukça artmış durumda.

Efendimiz Muhammed (s.a.v) bir Hadis-i Şerif’inde buyurmuştur ki: “Mü’minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar.”  (Buhârî, Edeb 27; Müslim, Birr 66) Öyleyse Müslümanlar olarak bu günler de hele ki Rabbimiz (c.c)’in bizlere ibadet ve icabet için verdiği mübarek günlerde bir elin parmakları gibi olmalı ve müşkül durumdakilere sahip çıkmalıyız.

Sizler de bir kurbanlık bağış ile buruk kalplere giden yolda iyiliğe uzanabilir, bu bayramı mazlumlar için sevinçli kılabilirsiniz. Kurban etinin lezzetine lezzet katmak, ancak yıl boyunca evlerine et girmemiş, bir haftanın yarısını aç yarısını tok geçirmiş kardeşlerimizle paylaşmakla mümkün. Genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk demeden hanelerde yürekleri ısıtmak için gelin ocakları ısıtalım.

yurtdışı kurban bağışı projesi için alınan kurbanlıklar

yurtdışı kurban bağışı projesi için alınan kurbanlıklar

Neden Kurbanlık Bağış İçin Avrupa Yardım Vakfı?

Avrupa Yardım Vakfı olarak bugüne dek kıymetli bağışçılarımızın emanetlerini dünyanın dört bir yanına taşıdık. Böylece yalnızca elimizin uzanabildiği yere değil, el birliği ile uzanabildiğimiz yerlere de kardeşlik, sevgi ve bereket götürdük. Tüm bunları yaparken en büyük motivasyonlarımızdan biri “Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir.” Hadis-i Şerif’i oldu. Böylece yapılan tüm bağışları kendimizin bildik ve daima kendi elimizle veriyormuşçasına özenli olduk.

Yalnızca kurban bağış kampanyasında değil tüm projelerimizde şeffaf, özverili ve güvenilir bir tutum sergiledik. Muhtaçların her zamankinden daha muhtaç olduğu bu yılda da hem ibadetlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmek hem de ulaşamayacağınız bölgelerde hayra açılan kapınız olmak için emanetlerinize talibiz.

Şimdiye dek Rabbimizin vesilesi ile hep birlikte dokunduğumuz hayatları, güldürdüğümüz yüzleri ve ışığına kavuşturduğumuz gözleri tüm gerçekliği ve sevinci ile video ve görsellerimizden izleyebilirsiniz.

Kurban Bağışı 2022 Kampanyası Kapsamında Neler Yapıyoruz?

Kurbanlık bağış projesi kapsamında Udhiyye, Adak, Akika, Şükür kurbanlarınızın kesimini İslami usul ve esaslara uygun şekilde gerçekleştiriyoruz. Kesimin hemen ardından taze kurban etlerini daha önce tespit ettiğimiz bölgedeki ihtiyaç sahibi hanelere dağıtıyoruz. Bunun yanında bayram kampanyasına dahil olacak şekilde yetimlere bayram kıyafeti ve hediyesi ulaştırıyoruz.

Tüm bunları olabildiğince uygun fiyatlar ve geniş imkanlarla büyük bir sevgi ve özveri ile gerçekleştiriyoruz. Kurban bağış fiyatları 2022 listesini aşağıda bulabilirsiniz.

kurban yardımı ve online kurban bağışı

kurban yardımı kampanyası

Yurtdışı Kurbanlık Bağış 2022 Fiyatları Ne Kadar?

Avrupa Yardım Vakfı olarak kurban bağışı 2022 yılında da hayırseverler için bağış yapılan ülkelere göre en makul fiyatları sunuyoruz. Vakfımızın yurtdışı kurbanlık bağış 2022 fiyatları listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Bangladeş (A Grubu) – 100 Euro
 • Arakan mültecileri (A Grubu) – 100 Euro
 • Somali (A Grubu) – 100 Euro
 • Çad (A Grubu) – 100 Euro
 • Nijer (A Grubu) – 100 Euro
 • Tanzanya (A Grubu) – 100 Euro
 • Burkina Faso (A Grubu) – 100 Euro
 • Gambiya (A Grubu) – 100 Euro
 • Moğolistan (A Grubu) – 100 Euro
 • Yemen (A Grubu) – 100 Euro
 • Bosna (B Grubu) – 150 Euro
 • Kosova (B Grubu) – 150 Euro
 • Türkiye (B Grubu) – 230 Euro
 • Suriyeli mülteciler (B Grubu) – 230 Euro
 • Filistin (C Grubu) – 230 Euro

Bağışçılarımız A, B veya C ülkelerinden birini seçerek kurbanlarını bağışlayabilecekleri gibi Adak, Akika veya Şükür kurbanı da kestirebilir, özel tutar girerek bu ülkelerde kesilecek olan kurbanlıklara katkıda bulunabilir ya da 20 Euro yardım ile yetimlere bayram hediyesi bağışlayabilirler.

2020 yılı kurbanlıkları

2020 yılı kurbanlıkları

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Vakfımıza kurbanlık bağış yapmak için bize farklı kanallar vasıtası ile ulaşabilirsiniz. Dilerseniz +31 13 879 50 12 (Hollanda) / +31 6 84 22 08 14 (Hollanda) / + 49 15221550927 (Almanya) / + 32 484683373 (Belçika) numaraları üzerinden Kurban bağışı yapmak istiyorum. Talebinizi bildirebilirsiniz. Ayrıca info@yardimvakfi.org mail adresimiz üzerinden bağış talebinizi, bağışınızın türünü ve detaylarını ya da sorularınızı iletebilirsiniz.

Projemize online bağış için sayfada yer alan “Bağış Yap” butonuna tıklayarak kendinize uygun ülke, fiyat, kurbanlık türü ve diğer detayları belirtebilir ardından güvenli ödeme sayfasına ilerleyerek bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yüce Allah (c.c) halis niyetinizi en güzel şekliyle kabul buyursun.

Kurbanım Hangi Ülkede Kesilecek?

Kurbanlık bağış 2022 projemiz kapsamında da önceki yıllarda olduğu gibi Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar’da kurban kesmekteyiz. Kurbanınızın hangi ülkede kesilmesini istediğinizi tarafımıza e-posta veya iletişim numaralarımız üzerinden iletebilirsiniz.

Bunun yanında Online Bağış sayfamızda yer aldığı üzere A, B veya C grubu ülkelerinden istediğinizi seçerek ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca özel tutar girerek formda belirteceğiniz ülkede kesilecek kurbanlıklardan birine katkıda bulunabilir veya hisse bedeli satın alabilirsiniz.

Kurbanımın Kesildiğinden Nasıl Haberdar Olacağım?

Avrupa Yardım Vakfı olarak bağışlarınız ve özel talepleriniz doğrultusunda satın aldığımız kurbanlıkların kesimini İslami usullere göre gerçekleştiriyoruz. Kesilen kurban bağışı, hiç vakit kaybedilmeden parçalara ayrılıyor ve bölge yetkilileri, halk ve partner kuruluşlarımızca önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi kardeşlerimize dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Ardından siz kıymetli bağışçılarımıza kurbanlarınızın kesildiğine ve biiznillah yerlerine ulaştığına dair, bağışınızın ulaştığı kişilerden teşekkür mesajları, fotoğraf ve videolar iletiyoruz. Ayrıca projemiz boyunca sizleri Whatsapp mesajları, E-posta ve SMS ile bilgilendiriyoruz. Bağışlarımızın şeffaf ve usulünce gerçekleştiğine dair önceki yıllara ait kurban projelerimizi inceleyebilirsiniz.

Avrupa Yardım Vakfı
Kurban Yardım Kampanyası
Related Posts