Yetiminizden Mektup var! | Avrupa Yardım Vakfı

Yetiminizden Mektup var!

Bir gelenek haline getirdiğimiz Yetim Mektubu uygulaması ile bağışcılarımız ve yetimlerimiz arasında bir bağ kurduk. Kurmuş olduğumuz bu bağı her yıl güçlendirmeye devam ediyoruz.Yetim mektupları ile yetiminin gelişimini yıl yıl takip edebilme imkanına sahip olan bağışçılarımız uygulamadan çok memnun olduklarını bildiriyorlar. Bu yıl da büyük bir sevinçle yetimlerimiz bağışcı abi ve ablalarına mektuplarını hazırladı. Suriyeli

Ana sayfa » Haberler » Yetiminizden Mektup var!
Bir gelenek haline getirdiğimiz Yetim Mektubu uygulaması ile bağışcılarımız ve yetimlerimiz arasında bir bağ kurduk. Kurmuş olduğumuz bu bağı her yıl güçlendirmeye devam ediyoruz.Yetim mektupları ile yetiminin gelişimini yıl yıl takip edebilme imkanına sahip olan bağışçılarımız uygulamadan çok memnun olduklarını bildiriyorlar. Bu yıl da büyük bir sevinçle yetimlerimiz bağışcı abi ve ablalarına mektuplarını hazırladı. Suriyeli yetimlerimizden Zeynep Memiş isimli kızımız ise bu yıl kendisini hayallerine götürecek olan bir gemi çizmiş ve şöyle bir not düşmüş: ” Benim adım Zeynep bana bu gemiyle nereye gitmek istediğimi sorarsanız hayallerimin götürdüğü yere gitmek isterim. Benimle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.”  
Çizdiği bulutların içersine ise: “Bana bu bulutların içindeki hayalimi sorarsanız; annemle ve babamla yaşamak isterdim,Avrupa Yardım Vakfı’na teşekkür ederim.” yazmış.
Yetim mektubu uygulaması ile yetimlerin iç dünyalarına ışık tutma imkanı bulmaktayız. Çoğu zaman baba bazen de hem anne hem de baba sevgisinden mahrum büyüyen yetimlerimizin uzaktan da olsa kendilerini düşünen ve destek olan birilerinin varlığı geleceğe umutla bakmalarına vesile olmaktadır. Bu vesile ile yetim projemize destek olan tüm bağışcılarımıza bir kez daha teşekkür ederiz.